Tagi

, , ,

61Z2WnE0BgL._SY500_Chcesz uniknąć niebezpieczeństw, które ci grożą, nie ulec pokusom,  znaleźć pociechę w próbach, cierpliwie znosić swe cierpienia? Chcesz zostać najściślej zjednoczony z Chrystusem?

– Czcij i kochaj, naśladuj najczystszą Jego, najsłodszą i najświętszą Matkę. Nie wątp o tym, że będzie Ona dla Ciebie kochającą Matką, jeśli szukasz Jej samej i Jej miłości, gdyż Ona jest tak pokorna, że nikim nie gardzi, tak litościwa, że żadnej prośby nie odrzuca. Otrzymała Ona od Boga władzę rozdawania skarbów łask i podnoszenia grzeszników z upadku, ale dobroć Jej przede wszystkim zwraca się do dorosłych, którzy Ją miłują.

Kto czule Ją kocha, ten jest czysty, kto Ją obejmuje – ten się nie plami, kto Ją czci – jest bogobojny, kto Ją naśladuje – jest święty. Nikt nie kocha Jej bez wzajemności, nigdy nie zginął ten, kto miał nabożeństwo do Niej. Dzięki przywilejowi i urzędowi, który otrzymała od Jezusa, Syna Swego, kto Ją kocha, dochodzi do pokuty,  kto się Jej oddaje – dochodzi do łaski, kto Ją naśladuje – dochodzi do wiecznej chwały.

Wielka to więc łaska nadzwyczajne dobrodziejstwo Boskiego miłosierdzia  – mieć nabożeństwo do tej Dziewicy Niepokalanej, Jej ufać i przez Nią nadzieję w Bogu pokładać.

Rycerz Niepokalanej, czerwiec 1946, rok XX, nr 6, s. 144-145.