Tagi

, ,

Matka Boża Różańcowa10 grudnia 1925 r. Przenajświętsza Dziewica, a obok Niej unoszące się na jaśniejącym obłoku Dzieciątko Jezus, objawili się siostrze Łucji. Najświętsza Panna położyła dłoń na ramieniu Łucji, jednocześnie wskazując na Serce okolone cierniami, które trzymała w Swojej drugiej dłoni. Wówczas to Dzieciątko Jezus przemówiło:

„Miej współczucie dla Serca swej Przenajświętszej Matki, otoczonego cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przebijają Je w każdej chwili, podczas gdy nie ma nikogo, kto chciałby dokonać aktu wynagrodzenia i ciernie usunąć.”

Po czym Przenajświętsza Panienka powiedziała:

„Spójrz, Córko moja, na Moje Serce, otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przebijają je w każdej chwili, poprzez bluźnierstwa i niewdzięczność. Przynajmniej ty jedna spróbuj Mnie pocieszyć i ogłoś w Moim Imieniu, że obiecuję wspomożenie w godzinę śmierci wraz ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia każdemu, kto w pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca wyspowiada się, przyjmie Komunię Świętą, odmówi Różaniec i dotrzyma Mi towarzystwa, medytując przez 15 min nad piętnastoma tajemnicami Różańca, z intencją wynagrodzenia Mi”

Nota bene: Spowiedź może być odprawiona w ciągu ośmiu dni przed lub po Komunii Świętej. Różaniec (5 dziesiątków) może być odmawiany o dowolnej porze dnia, a 15-minutowa medytacja, też może być o dowolnej porze dnia i może dotyczyć albo wszystkich tajemnic Różańca jako całości, albo tylko jednej szczególnej tajemnicy.

 

DLACZEGO PIĘĆ?

Kiedy siostra Łucja podczas modlitwy zapytała Pana Jezusa, dlaczego pięć sobót, odpowiedział: „Moja córko, powód jest prosty. Istnieje pięć rodzajów obelg i bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:

  1. Bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Poczęciu.
  2. Bluźnierstwa przeciwko Jej Dziewictwu.
  3. Bluźnierstwa przeciwko Jej Bożemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi.
  4. Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki.
  5. Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

Oto, droga córko, motyw który kazał Niepokalanemu Sercu Maryi prosić mnie o ten mały akt wynagrodzenia…”

Dialog Dzieciątka Jezus prowadzony z siostrą Łucją:

-Ale mój spowiednik powiedział, że to nabożeństwo już istnieje w świecie, i że wiele dusz przyjmuje Ciebie w pierwsze soboty miesiąca z czci dla naszej Pani oraz że odmawia 15 tajemnic Różańca.

– To prawda, moja córko, że wiele dusz zaczęło, lecz niewiele wytrwa, a te które to robią, czynią to dla otrzymania obiecanych łask. Dusze, które gorliwie oddają się nabożeństwu pięciu pierwszych sobót w intencji wynagrodzenia Sercu Niebieskiej Matki podobają mi się bardziej niż te, które czynią to samo i piętnaście razy, lecz w letniości i obojętnie.