Tagi

, ,

CherubimHeartŚw. Małgorzata Maria.

        Święta Małgorzata Maria Alacoque miała zwyczaj przepędzać każdą chwilę wolną u stóp Pana utajonego. Kiedy raz klęczała przed Przenajśw. Sakramentem, objawił się jej Pan Jezus, a wskazując na swe Serce rzekł: <<Serce me Boskie taką ku ludziom, a zwłaszcza ku tobie, przepełnione jest miłością, że nie mogąc dłużej powstrzymać w sobie tych gorących płomieni, chcę za twym pośrednictwem wylać je na zewnątrz i objawić się światu, by go wzbogacić skarbami, jakie w sobie zawiera>>.

 

Innym razem (16 czerwca 1675) stanął przed nią Boski Zbawiciel, promieniujący chwałą, z pięciu ranami, które jakby tyleż słońc jaśniały. Jednocześnie otworzył jej Serce swoje, rzucające naokoło promienie i otoczone koroną cierniową, a u wierzchu uwieńczone krzyżem. – <<Oto jest Serce – rzekł do niej – które tak bardzo ukochało ludzi, że się wyczerpało i wyniszczyło dla okazania im swej miłości. W nagrodę za to większa ich liczba odpłaca mi samą tylko niewdzięcznością: nie przestają bowiem obrażać mię nieuszanowaniem i wzgardą, okazywaną mi w Sakramencie  miłości>>. Po czym zażądał Pan, aby pierwszy piątek po Oktawie Bożego Ciała poświęcono ku czci Najśw. Serca, jako też, by dusze kochające przez modlitwy i Komunię św. wynagradzały Mu liczne, niestety, zniewagi, jakie od ludzi odbiera.

(Z pism Ks. Biskupa Pelczara).

 

 

Uwielbiamy Cię, Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich na całym okręgu ziemi i błogosławimy Cię, że przez święty Krzyż Twój odkupiłeś świat.

7 lat i 7 kwadragen odpustu za każdy raz, kto tę modlitewkę odmówi klęcząco wchodząc lub wychodząc z kościoła albo publicznej lub półpublicznej kaplicy; odpust zupełny raz na miesiąc, kto ją codziennie odmawiał. Warunki: Spowiedź, Komunia św. nawiedzenie kościoła lub publicznej kaplicy i modlitwa na intencję Ojca św. (Benedykt XV 3. VIII. 1917; Św. Penit. Ap., 18. III. 1932).

 

„Kwiat Eucharystyczny”, Kraków 1939, str. 158-159.