Tagi

, ,

modlitwa dzieckaUfność dzieciny.

 

Miłe są Bogu modły dziecięcia; serduszko dziecka niewinne, święte, tuli Bóg chętnie w swoje objęcia i cuda działa dlań niepojęte. – W kraju irlandzkim – lat temu wiele – misjonarz pełen świętego żaru nauczał dzieci w jednym Kościele, ze Jezus Chrystus, – z łask swych nadmiaru – raczył pozostać na zawsze z nami i przemieszkuje we dnie i w nocy tam na ołtarzu, pod postaciami, aby nam zawsze być ku pomocy.- Każdy więc człowiek, mały czy wielki, niech się ucieka do Zbawiciela! On leczy grzesznych, koi ból wszelki, On wszystkim chętnie łask swych udziela.

– Słowa te wzniosłe, niby głos z nieba, chwyta do serca dziecina mała. Ach, jej pomocy Bożej potrzeba, ona od dawna jej wyglądała! – Kiedy więc wszyscy wyszli z kościoła, ona drżącymi idzie krokami przed wielki ołtarz, i na głos woła: <<Jezu najsłodszy, jesteś tu z nami?>>

 

– Cisza… więc dziecię w świętym zapale wspina się aże na stół ołtarza i paluszkami puka nieśmiale  i swe pytanie jeszcze powtarza. A wtem, o dziwo, o cudzie Pański!!! Słyszy wyraźnie z Domu Bożego głos nader miły, słodki, niebiański: <<Jestem tu, dziecię, czy żądasz czego?>> – Ach tak, mój Jezu, ja błagam Ciebie, daj memu ojcu łaskę Twej wiary, ażeby razem ze mną był w niebie i Ciebie, jak ja, kochał bez miary. – <<Dobrze dziecino>> – Jezus odpowie. Dziecię radośnie wraca do domu, lecz nie wspomina ni w jednym słowie o tym, co zaszło, z ludzi nikomu. – Nazajutrz ojciec świętej dzieciny, na podziw wszystkim, śpieszy skruszony spowiedzią świętą zmazać swe winy i jezusowi bije pokłony.

(Ks. M. Jeż).

 religion-christianity-child-knocking-at-tabernacle-germany-circa-1925-BXJAND

„Kwiat Eucharystyczny”, Kraków 1939, str. 142-143.