Tagi

, ,

our lady of perpetual help prayer(Niedziela oktawy po Narodzeniu Najśw. Panny)

 

„W niebezpieczeństwach, utrapieniach, wątpliwościach, pamiętaj o Marji, wzywaj Marji! Jej imię twoich niech nie opuszcza ust ani twojego serca. Jeżeli jednak pragniesz otrzymać pomoc Jej modlitwy, wstępuj w ślady Jej przykłady, Ją naśladując nie zbłądzisz, Ją o pośrednictwo prosząc nie popadniesz w rozpacz; o Niej myśląc, nie wejdziesz na manowce”.

 
    Modlitwa. Winszuję Ci Najśw. Panienko, szczególnego wybraństwa wszystkich przywilejów i pełności łaski Bożej, oraz najwyższego ze wszystkich stworzeń stopnia chwały w niebie! Uwielbiam Twoje Najśw. Imię, straszne piekłu, a błogie sługom Twoim. Życzę CI najdroższa Matko, aby Cię wszyscy ludzie ukochali tak, tego pragnie Serce Jezusa. Jako upominek Imieninowy, ofiaruję Ci to (umartwienie, ten dobry uczynek albo cząstkę Różańca i t. p.). O racz zawsze mnie otaczać Swoją opieką, spieszyć na ratunek w każdem niebezpieczeństwie, abym na wieki ze Świętymi obchodził(a) Twoje Imieniny w niebie. Amen.

 

„Hołd Bogu od Narodu Polskiego. Książeczka do nabożeństwa dla wiernych wszystkich stanów” wydanej w Krakowie, r. 1921, str. 522-523.

Reklamy